BIP Gminy Przytuły

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczny Urząd

  •  E-PUAP czyli elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

      E-Urząd to urząd dostępny drogą elektroniczną, w którym można załatwić sprawy niezależnie od pory dnia i miejsca pobytu. W e-Urzędzie obsługa interesantów odbywa się na bieżąco.

   E-PUAP czyli elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej jest platformą, na której za pomocą określonych podstawowych elementów (usług wspólnych platformy), instytucje publiczne udostępniają usługi oparte na elektronicznych kanałach komunikacji ze swoim otoczeniem (w szczególności przedsiębiorcami i obywatelami, ale również z innymi instytucjami publicznymi) poprzez pojedynczy punkt dostępowy w Internecie.

    

   Link do portalu E-Puap: http://epuap.gov.pl/wps/portal 

 

 • Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia

   

  CU jest zestawem aplikacji, przeznaczonych do udostępniania usług publicznych, w tym narzędziem spełniającym funkcję Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędów w rozumieniu przepisów art. 3 pkt 17 ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114) oraz „systemu teleinformatycznego służącego do obsługi doręczeń” Urzędów w rozumieniu przepisów rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U.  Nr 206 poz. 1216  z późn.zm.), jak również środkiem umożliwiającym realizowanie płatności wynikających z obciążeń skarbowych i podatkowych oraz za czynności urzędowe, jak też dostęp do informacji, e-usług.

 • Podlaska Platforma Edukacyjna

  Platforma edukacyjna to część to część większego projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego – cz. II, administracja samorządowa”, w ramach którego powstał już Cyfrowy Urząd czy nowa witryna portalu informacyjnego www.wrotapodlasia.pl Scenariusze zajęć, materiały dydaktyczne, dziennik elektroniczny, możliwość tworzenia prezentacji edukacyjnych, szkolenia on-line, a nawet rozkład jazdy autobusów szkolnych w poszczególnych gminach – to tylko część tego, co można znaleźć pod adresem Podlaskiej Platformy Edukacyjnej. W ramach tego przedsięwzięcia, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, zbudowano niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną, wyposażono 121 szkół biorących udział w projekcie w niezbędny sprzęt i oprogramowanie. Teraz do korzystania z Platformy zaprasza wszystkie zainteresowane współpracą jednostki edukacyjne z województwa podlaskiego. Dostęp do platformy jest bezpłatny.
Data powstania: poniedziałek, 10 maj 2010 12:20
Data opublikowania: poniedziałek, 10 maj 2010 12:31
Data edycji: piątek, 30 paź 2015 11:30
Opublikował(a): Andrzej Gwiazdowski
Zaakceptował(a): Andrzej Gwiazdowski
Artykuł był czytany: 8598 razy
Ilość edycji: 1